Program


HARMONOGRAMTermin, godz.
Teatr
Tytuł przedstawie-nia
Miejsce
07.03
(sobota)
godz. 11:00

godz. 12:30
Scena 96, Warszawa
„Szewc Kopytko i Kaczor Kwak”, dzieci 5+

Wernisaż wystawy „WIDZĘ TEATR”
Teatr OTWARTY MOK
14.03 (sobota)
godz.11:00


Teatr MER,
Łódź
„Jaś i Małgosia”, dzieci 3+,
po spektaklu warsztat o lalkach teatralnych
Teatr OTWARTY MOK
21.03
(sobota)
godz.11:00
Kolor Kolektyw, Warszawa
„Legendy Warszawskiej Starówki”,
dzieci 5+
Teatr OTWARTY MOK


28.03 (sobota)
Godz. 9:30
Godz. 11:30
Teatr Miejsca, Warszawa
„Papierowe opowieści Teatru Lalek"
dzieci 3+
Hol MOK07.03.2020  (sobota) godz. 11:00
OTWARCIE PRZEGLĄDU
Teatr Scena 96, Warszawa

Przedstawienie „ Szewc Kopytko i
Kaczor Kwak”, wiek 5+
Przedstawienie na motywach opowiadania Kornela Makuszyńskiego.
Spektakl lalkowy nawiązujący do tradycji teatru wędrownego.  Trójka aktorów ze swym wozem pełnym lalek, dociera do młodych widzów, aby bawić ich opowieścią o psotnym szewczyku, który zamiast robić buty, robił nowe wciąż psikusy. Szewc Kopytko w poszukiwaniu przygód wyruszył w świat. Poznał Kaczora Kwaka i odtąd psocili razem. Spotkali na swej drodze Staruszka, który nauczył ich, że żartować można mądrze i nieść tym samym radość i uśmiech. Jeśli chcecie dowiedzieć się jak to się stało, że Szewc Kopytko ożenił się z Królewną i otrzymał pół królestwa.
Autor adaptacji: Waldemar Wolański, Reżyseria: Małgorzata Wolańska , Muzyka: Krzysztof Dzierma, Scenografia: Andrzej Polakowski. Obsada: Małgorzata Wolańska, Maciej Dużyński, Dariusz Jarosiński.

Miejsce: Teatr OTWARTY14.03.2020 (sobota) godz. 11:00
Teatr MER, Łódź
Przedstawienie „Jaś i Małgosia”, wiek 3+

"Jaś i Małgosia" to klasyczna bajka na podstawie tekstu Jana Brzechwy podana w ciepły, lekki, dowcipny, a miejscami nowatorski sposób. Spektakl grany jest w planie żywym i lalkowym, okraszony wpadającymi w ucho piosenkami.
Reżyseria: zbiorowa, muzyka: Michał Łacny, scenografia i lalki: Andrzej Polakowski. Występują: Ewa Gałat, Anna Maria Guzik, Marcin Truszczyński
Teatr MER powstał w 2001 roku z inicjatywy aktorów z Łodzi: Ewy Mróz, Marcina Truszczyńskiego i Roberta Wojciechowskiego. W 2005 roku dołączył do zespołu aktor Maciej Piotrowski a w 2011 aktorka Anna Maria Guzik.

Inspiracją do stworzenia Teatru MER była potrzeba samorealizacji aktorów, jako twórców. Chcieli oni bowiem mieć całkowity wpływ na kształt i charakter artystyczny spektaklu. Prostymi środkami chcą stworzyć najbardziej kreatywny świat dla wyobraźni. Pobudzać wrażliwość, wywoływać uśmiech i poruszać ważne problemy.
Miejsce: Teatr OTWARTY
21.03.2019 (sobota) godz. 11:00
Kolor Kolektyw wspólnie z aktorką Natalią Leszczyńską.
Przedstawienie „Legendy Warszawskiej Starówki”, wiek 5+

Niezwykłe multimedialne widowisko, odkrywające na nowo tradycyjne podania warszawskie. Główni bohaterowie - dzieci ze Śródmieścia - Pola i Kostek nie do końca wierzą w legendy warszawskie. Postanawiają zatem udać się na Starówkę, gdzie...przenoszą się w czasie by spotkać bohaterów legendy o Złotej Kaczce, odkryć nowe sposoby na potwornego Bazyliszka i poznać sekrety Warszawskiej Syrenki. Przedstawienie z mnóstwem zabawnych historii, dźwiękami i piosenkami na żywo, mocno angażujące publiczność, która nieustannie uczestniczy w akcji scenicznej. Spektakularną częścią widowiska są tworzone w czasie rzeczywistym, wielkoformatowe animacje, z kinowym rozmachem zanurzające widzów w atmosferze legend przy wykorzystaniu nowych technologii. Wywiad ze Złotą Kaczką, wspólne poskramianie Bazyliszka i różowowłosa Syrena - okazuje się, że tradycyjne historie w alternatywnej wersji pozostają niezapomnianym przeżyciem i doskonale funkcjonują w XXI wieku! Spektakl familijny, od lat
5 do 105!
Autorki: Natalia Leszczyńska - aktorka; scenariusz, narracja, muzyka, śpiew Kama Fundichely (Kolor Kolektyw) - malarka; koncept wizualny, animacje live
Miejsce: Teatr OTWARTY

28.03.2019 (sobota) godz. 9:30 i 11:30
Teatr Miejsca, Warszawa

Spektakl „Papierowe opowieści Teatru Lalek”,
wiek 3+

Widowisko plastyczne Teatru Miejsca to spotkanie z kultowymi baśniami H.Ch. Andersena: "Brzydkie Kaczątko" oraz "Dzielny Ołowiany Żołnierzyk". Spektakl, który określamy mianem widowiska plastycznego jest interpretacją baśni poprzez konwencję kamishibai w formie papierowej sceny, scenografii oraz lalek teatralnych. Widowisko trwa około 35 minut., jest przeznaczone dla kameralnej liczby osób, przede wszystkim ze względu na formę, która zakłada pełną interakcję lalkarzy z publicznością. 

Po spektaklu zaprosimy widzów małych i dużych na warsztaty teatru lalek ,,Ja, mama, tatulek i papier i sznurek". Każdy będzie miał okazję poznać sztukę papierowego teatru, wykonamy wspólnie lalki, które każdy uczestnik zabierze do swego domu, a chętni będą mogli wykonać krótkie etiudy teatralne wykorzystując powstałe elementy.
Założycielem Teatru Miejsca jest Robert Poryziński, który swoją przygodę z lalkami rozpoczął w szkole lalkarskiej w Błotnicy Strzeleckiej. Robert Poryziński to pasjonat sztuki teatralnej, lalkarstwa oraz literatury. Spektakle, które tworzy to widowiska oparte na autorskich scenariuszach. Głównym założeniem Teatru Miejsca jest rozbudzanie potrzeb kulturalnych w widzach i uczestnikach warsztatów.
Miejsce: hol MOK