Podsumowanie przeglądu

To był najszybszy Przegląd świata.
Ze względu na sytuację zupełnie od nas niezależną, IX Ogólnopolski Przegląd Teatrów dla dzieci „Bez sceny” zainaugurowaliśmy i jednocześnie …zakończyliśmy.
W sobotę 7 marca 2020 roku na deskach Teatru OTWARTEGO widzowie zobaczyli  spektakl pt: „Szewc kopytko i kaczor kwak” w wykonaniu Stowarzyszenia Scena 96 z Warszawy. W roli konferansjerek wystąpiły: Zuzia i Nina – uczestniczki zajęć „Drama z humorem” prowadzonych przez Panią Agatę Klembowską.
W tą sobotę miał miejsce jeszcze wernisaż dla dzieci „WIDZĘ TEATR”. Zaprezentowane na wystawie prace powstały w trakcie zajęć plastycznych prowadzonych w Miejskim Ośrodku Kultury przez Pana Marcina Strzembosza. A ponieważ wystawy dla dzieci muszą być wyjątkowe, elementem towarzyszącym są przygotowane zakładki (bardzo kolorowe, są kolażem dziecięcych prac prezentowanych na wystawie) oraz kolorowanki/inspirowanki do własnej, artystycznej pracy (dostępne w holu MOK-u wraz z kredkami). Ekspozycję wystawy przedłużamy do kwietnia.
   W ramach Przeglądu udało nam się jeszcze przeprowadzić jeden warsztat teatralny dla młodzieży. We wtorek uczniowie szóstej klasy jednej z józefowskich szkół, pracowały teatralnie na naszej scenie pod okiem pana Przemka Kaczyńskiego.

    Dziękujemy wszystkim, dzięki którym możliwa jest realizacja Przeglądu „Bez Sceny”– Patronom honorowym: Staroście Otwockiemu oraz Burmistrzowi Miasta Józefowa. Przypominamy, że Przegląd odbywa się przy wsparciu finansowym pochodzącym z budżetu Powiatu Otwockiego.

Dziękujemy Patronom medialnym: ogólnopolskiemu portalowi teatralnemu e-teatr.pl, portalowi Qlturka.pl – dziecko i kultura, tygodnikowi Linia Otwocka.

„Miasto bez teatru jest jak przyjęcie bez konwersacji”
Julie Orringer „Niewidzialny most”



Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji:

Spektakl "Kaczor Kwak i Szewc Kopytko" Teatr Scena / Warszawa











Wernisaż "Widzę Teatr"






Warsztaty teatralne dla młodzieży.



Ideą Przeglądu jest zaprezentowanie w Miejskim Ośrodku Kultury najciekawszych teatrów i grup teatralnych działających bez stałego miejsca pracy.
Tegoroczną edycję Przeglądu adresujemy do dzieci w wieku od 3 do 12 lat, rodziców oraz dziadków.

Mamy świadomość, że to właśnie w naszym Miejskim Ośrodku Kultury dzieci po raz pierwszy mają kontakt ze sztuką teatralną. Ważne jest, aby te pierwsze wrażenia pobudziły wyobraźnię, były ucztą dla dziecięcych zmysłów. Naszym zdaniem teatr dla najmłodszego widza to niezwykle odpowiedzialne, czujne i prawdziwe działanie. Dlatego w ramach Przeglądu pokazujemy wybrane, prezentujące wysoki poziom merytoryczny i artystyczny spektakle.

W wydarzenie staramy się aktywnie włączać również najmłodszych uczestników naszych zajęć oraz wspaniałą kadrę instruktorką. Dlatego w tym roku zaproponujemy wyjątkową wystawę ilustracji „WIDZĘ TEATR”, przygotowaną przez dzieci uczestniczące w zajęciach plastycznych prowadzonych przez Pana Marcina Strzembosza (szczegóły w zakładce WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE). Natomiast kolejne spektakle zapowiadać  będą młodzi adepci zajęć teatralnych  „DRAMA Z HUMOREM” prowadzonych przez Panią Agatę Klembowską.

Serdecznie zapraszamy w cztery, kolejne soboty marca!

                                                                                                   „A teatr jest po to,
żeby wszystko było inne niż dotąd”
Joanna Kulmowa, fragment wiersza „Po co jest teatr”